Od czego zależy skuteczność ogrzewania hali namiotowej zimą?
Hala namiotowa i jej atrakcyjna cena wynajmu, zwłaszcza w zestawieniu z wysokimi kosztami dzierżawy i utrzymania tradycyjnych budynków to ekonomiczna alternatywa uzyskania podstawowej lub dodatkowej powierzchni, umożliwiająca prowadzenie różnego typu działalności. Namioty przemysłowe na wynajem sprawdzają się znakomicie, dzięki swej wysokiej jakości technicznej przez cały rok. Temperatura wewnątrz hali namiotowej zależy bowiem nie tylko od warunków pogodowych, które są zmienne, ale przede wszystkim od czynników takich jak: wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, zastosowanego rodzaju poszycia ścian oraz parametrów izolacji cieplnej, w tym rodzaju materiału PCV. Namioty przemysłowe na wynajem można efektywnie i w pełni bezpiecznie ogrzewać zimą. Wyposażane są najczęściej w nagrzewnice i promienniki ciepła, co zapewnia optymalną temperaturę.
Hala namiotowa ogrzewana zimą
Cena hali namiotowej, nawet zimą, jest zdecydowanie niższa niż koszty wynajmu i utrzymania budynku. Namioty przemysłowe na wynajem ogrzewa się najczęściej przy użyciu nagrzewnic. Do wyboru, uzależnionego od rodzaju hali namiotowej, są obecnie: nagrzewnice elektryczne, gazowe, olejowe i stosowane coraz rzadziej – węglowe. Nagrzewnice są proste w obsłudze, a ich działanie polega na wtłaczaniu gorącego powietrza przez tuneliki PCV do środka hali. Nagrzewnice polecaną są szczególnie do hal namiotowych o nieco mniejszych parametrach, bowiem w takim przypadku pożądaną temperaturę można uzyskać bardzo szybko, dzięki czemu ogrzewanie może być uruchamiane tuż przed rozpoczęciem użytkowania powierzchni.
Duże namioty przemysłowe na wynajem – jak je efektywnie ogrzać?
Duże hale namiotowe i wielkopowierzchniowe namioty przemysłowe ogrzewane są zwykle przy użyciu nagrzewnic elektrycznych i promienników ciepła. W tym przypadku bardzo ważną rolę w optymalizacji ogrzewania zimowego odgrywa dobre rozmieszczenie urządzeń grzewczych. Należy zatem sprawdzić, czy hala namiotowa jest wystarczająco dobrze dogrzana i w razie potrzeby umieścić nagrzewnice lub promienniki w newralgicznych, podatnych na wychłodzenia powierzchni miejscach. Ponieważ jednak nagrzewnice elektryczne i promienniki ciepła są mobilne, nawet zmiana rozmieszczenia tych urządzeń nie stanowi większego problemu.
Całoroczne, w tym zimowe, użytkowanie hali namiotowej, to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne niż budowa lub wynajem tradycyjnego obiektu. Nawet w przypadku konieczności ogrzewania rolniczych hal namiotowych, przeznaczonych do hodowli zwierząt. Hale namiotowe z żywym inwentarzem ogrzewa się zimą, stosując promienniki ciepła, które zamieniają energię elektryczną na cieplną. Różnią się one od nagrzewnic sposobem rozprowadzania ciepła w hali. Nie nagrzewają one bezpośrednio powietrza, lecz emitują celowane promieniowanie w paśmie podczerwieni i w ten sposób nagrzewane są podłogi oraz ściany namiotu. Dzięki temu straty ciepła są minimalizowane, co automatycznie zmniejsza koszty ogrzewania. Hale namiotowe z żywym inwentarzem doposaża się dodatkowo promiennikami ciepła skierowanymi na zwierzęta, aby zadbać o ich komfort. Obecnie namioty przemysłowe na wynajem są korzystną finansowo (ale i organizacyjnie) alternatywą dla eksploatacji tradycyjnych budynków.