PIT przez Internet

przez | 9 września 2015

Z kolei korzystając z poczty również powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze, powinniśmy pamiętać, że zarówno wybrany przez nas operator pocztowy, jak i rodzaj listu ma istotny wpływ na to, jak będzie interpretowany termin dostarczenia naszej przesyłki do urzędu skarbowego. W przypadku skorzystania z usług Poczty Polskiej możemy wybrać dwie formy przesyłki: list polecony lub list ekonomiczny.

W pierwszej sytuacji, termin dostarczenia przesyłki jest tożsamy z datą stempla pocztowego. Z kolei w drugim przypadku, termin dostarczenia przesyłki jest rozumiany
z datą faktycznego dostarczenia naszego rocznego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. W przypadku zaś wybrania innego operatora pocztowego, niż Poczta Polska, rodzaj listu jaki wybierzemy nie ma już znaczenia. Termin dostarczenia przesyłki jest tożsamy również z datą faktycznego naszego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego.

Ostatnim sposobem dostarczenia naszego rocznego zeznania jest droga elektroniczna. Ten sposób staje się coraz bardziej modny i popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Skraca to znacznie czas, który musimy poświęcić na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Aby wysłać nasze zeznanie podatkowe, nie musimy nawet wychodzić z domu. Należy pamiętać, że w tym przypadku dowodem na złożenie zeznania podatkowego jest UPO- Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.