Jak można złożyć deklarację PIT?

przez | 9 września 2015

Jeżeli już wiemy, z jakiej deklaracji możemy skorzystać i zostanie ona poprawnie wypełniona, mamy trzy opcje składania takiego rozliczenia podatkowego. Pierwsza z nich – najbardziej znana to wizyta w „okienku” Urzędu Skarbowego. Jest ona o tyle wygodna, że na miejscu pracownik skarbowy może ją sprawdzić i ewentualnie skorygować. Jednak musimy się przygotować na długie stanie w kolejkach – szczególnie w ostatnich dniach składania deklaracji.

Drugą opcją jest wysłanie listu poleconego do stosownego Urzędu Skarbowego, w którym się rozliczamy. Wizyta na poczcie będzie znacznie krótsza, jednak w przypadku błędnie wypełnionego wniosku i tak będzie czekać na nas wycieczka do skarbówki. Ostatnią i najbardziej lubianą przez młode osoby metodą składania deklaracji podatkowej jest.. wysłanie jej poprzez internet.

Urząd Skarbowy od kilku lat umożliwia rozliczanie e-wniosków i wysyłanie ich poprzez formularz kontaktowy. Tak dostarczona deklaracja jest z miejsca przetwarzana przez systemy, ponieważ nie wymaga ręcznego dodawania ich przez pracowników skarbowych.